+37068650968
info@termozmones.lt

Čiobiškio g. 37-34, Vilnius.

LT437044090102002631

sandarumo.matavimas.iranga

Matavimas neskirtas energetiniam sertifikavimui.
Sandarumo matavimo protokolo arba duomenų teikimo supaprastinta tvarka būsena
Bus išduotas arba išduotas
Taip
Anuliuotas Ne
Protokolo keitinys
-
Protokolo keitinio priežastys -
Sandarumo matavimo protokolo arba duomenų teikimo supaprastinta tvarka duomenys
Data 2023.12.03
Numeris

TMŽ-2023-11-29-SAND-RS-A

Pastato arba jo dalies unikalus numeris 4400-5985-9380:6918
Pastato arba jo dalies adresas  Žozefo Pusje g. 36-5, Vilnius.
Oro apykaitos pastate laipsnio rodiklio n50 vertė sumažintu slėgiu 1,18
Oro apykaitos matavimo laipsnio rodiklio (n) vertė sumažintu slėgiu 0,579

 

Šiame straipsnyje yra publikuotas sandarumo testas kuriam laboratorija atliko duomenų teikimą. Matavimo paskirtį (skirtas arba neskirtas energetiniam sertifikavimui) laboratorijai nurodo užsakovas. Atliekant energetinį sertifikavimą rekomenduojame atkreipti dėmesį į protokole nurodytą matuojamo pastato aprašymą - baigtumo būseną. Dėkojame, kad tikrinate šį sandarumo matavimo protokolą! Kilus klausimams dėl sandarumo testo arba matavimo protokolo rašykite mums į e.p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

sandarumo.matavimas.iranga

Matavimas neskirtas energetiniam sertifikavimui.
Sandarumo matavimo protokolo arba duomenų teikimo supaprastinta tvarka būsena
Bus išduotas arba išduotas
Taip
Anuliuotas Ne
Protokolo keitinys
-
Protokolo keitinio priežastys -
Sandarumo matavimo protokolo arba duomenų teikimo supaprastinta tvarka duomenys
Data 2023.10.27
Numeris

TMŽ-2023-10-19-SAND-RS-B

Pastato arba jo dalies unikalus numeris 4400-6113-4048
Pastato arba jo dalies adresas  Abromiškių g 1, Vilnius
Oro apykaitos pastate laipsnio rodiklio n50 vertė sumažintu slėgiu 0,61
Oro apykaitos matavimo laipsnio rodiklio (n) vertė sumažintu slėgiu 0,742

 

Šiame straipsnyje yra publikuotas sandarumo testas kuriam laboratorija atliko duomenų teikimą. Matavimo paskirtį (skirtas arba neskirtas energetiniam sertifikavimui) laboratorijai nurodo užsakovas. Atliekant energetinį sertifikavimą rekomenduojame atkreipti dėmesį į protokole nurodytą matuojamo pastato aprašymą - baigtumo būseną. Dėkojame, kad tikrinate šį sandarumo matavimo protokolą! Kilus klausimams dėl sandarumo testo arba matavimo protokolo rašykite mums į e.p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

sandarumo.testas.defektu.paieska

Jei jūsų statinys neatitinka suprojektuotai energetinei klasei mūsų laboratorijos darbuotojai dės visas galimas pastangas padedant surasti jums tas nesandarias vietas. Dėl tų galimų pastangų... Jei pas jus pabaigta pilnai apdaila mes galime parodyti nesandarumo kryptį objekte, bet tai blogiausia situacija kuri galima. Kokias dažniausiai klaidas aptinkame statiniuose? Paprasčiau, pigiau, efektyviau detektuoti nesandarias vietas yra tuomet kai turite nesumontuotas lubas, nėra virtuvės "kietai" sumontuotų baldų, nesudėtos grindys ir dar aibės niuansų kurios neleidžia lengvai aptikti ir pašalinti skylių. Kiekviena technologija ar specialistas turi savas ribas. Atlikite matavimą laiku ir taip sutaupysite laiko, nervų, pinigų šalinant brokuotas vietas. Ne šventieji puodus lipdo ir dar mažai montuotojų galvoja ne tik ką montuoja, bet ir kaip montuoja.

Kuomet jau žinote savo nesandarias statinio vietas patsai laikas jas pašalint, bet fizika su oru  retsykiais krečia išdaigas. Kuomet užsandarinama didesnė skylė, mažesnis nesandarumas stebuklingai atsiranda tarytum pamojus burtininko lazdele. Bet burtai čia ne prie ko, tiesiog oras skverbiasi mažiausio pasipriešinimo keliu. Gali būti, kad pirmojo sandarumo testo metu visų skylių neaptikome ir tai ne todėl, kad trūksta įrangos pajėgumų, kompetencijos... Tai todėl, kad orui pirmo matavimo metu buvo lengviau patekti į statinį per didesnį nesandarumą. Per eilę metų naudojame sukauptą praktiką tokiu būdu, kad kaip galima efektyviau nustatyti esamus defektus, bet užsakovui ir reikia dėti pastangas. Apibendrinant - sandarumas nelengvai atsiranda, bet labai greitai dingsta į niekur.

Tačiau geriausia vieną kartą pamatyti nei šimtus kartų išgirsti. Žemiau pabandysime pateikti didesnes sutinkamas klaidas statyboje.

sandarumo.testas.garo.barjero.defektas.1

Viena iš pastovesnių bei dažniau sutinkamų probleminių vietų yra garo barjero įrengimas. Nuotraukoje jūs matote kaip matavimo metu sumažintu slėgiu pastate atsiveria "patrankos dydžio" skylė. Kuomet vyksta pakartotinas sandarumo matavimas galima gauti skirtingus rezultatus lyginant su pirmuoju testu. Mūriniuose statiniuose toks garo barjeras yra tik stogo konstrukcijose, jei konstruktyve nenumatyta kitaip, tačiau jei tai yra karkasinis namas tuomet visa namo vidinė konstrukcija yra vienas didelis garo barjeras.

sandarumo.testas.rekuperacija.defektas

Priverstinio vėdinimo sistema (rekuperacija) montuojama beveik daugelyje naujos kartos namų. Sistema kaip medalis turintis dvi puses, tačiau iliustracija skirta parodyti vieną iš defektų šios sistemos. Šioje vietoje garo barjeras su priverstinio vėdinimo kanalais sujungtas tokiu būdu, kad oro srautai mėgaujasi absoliučia laisve.

sandarumo.testas.elektros.rozetes.defektas

Kuomet elektrikas ima atlygį už elektros instaliacijos taškų (rozetės, skydinė ir pan.) montavimą visuomet pasiklauskite - ar sumontavus pilnai visą energijos tiekimo sistemą namuose ji bus ir sandari? Teko matyti įvairių rozečių montavimo būdų, technikų, lyrinių nukrypimų. Įvairiose konstrukcijose įvairūs ir patys sprendimai. Čia akcentuoti bandome užsakovui apie būtinus klausimus elektrikui iki darbų pradžios.

sandarumo.testas.perdangos.plokste.defektas

Kad su smėlbetoniu be armatūros pamatines konstrukcijas lieja - matyta plačiuose interneto vandenynuose, bet pastaraisiais metais atsirado ir porėtų gelžbetoninių perdangų su didesnėmis ar mažesnėmis skylutėmis. Jei dar buvo rimtas ekonomijos proveržis su monolitiniais žiedais... Sandarumo testo metu pradeda perdangos "skambėti" tarytum naminukas joje gyvena ir švilpauja. Jei tokių perdangos plokštėse naminukų gyvena ne vienas jūs turite žymiai blogesnį sandarumo rezultatą.

sandarumo.testas.blokeliai.tinkas.defektas

Ši nuotrauka jums parodo kaip vyko darbai statinyje ir kokios šių procesų pasekmės sandarumui. Tinkoriai atvyko savo "košės" drėbtelt ant sienų tuo metu, kai katilų specialistai jau buvo atlikę savo darbus. Kas negerai? Procesas turėjo būti atvirkštine seka - ištinkuojamos patalpos ir tik vėliau montuojama bet kuri įranga (šildymo sistemos, rekuperacija ir pan.). Netinkuotos sienos dalis dažniausiai bus laidi orui labiau nei tinkuota. Oro srauto kiekis per "plikas" sienas priklauso ir nuo blokelio konstrukcijos.

Pateikėme šiame skyriuje keletą nesandarių vietų aprašymų. Kiekvienas statinys turi savas silpnąsias vietas ir viename straipsnyje labai sunku tokias aprašyti. Iš ilgametės praktikos parengėm patys sau ir užsakovams specialią metodologiją kaip teisingai pasiruošti pirmam sandarumo testui. Visas mūsų iliustracijas aukščiau vienija bendras principas iš maisto tinklo reklamos - visi mes norime sutaupyti. Bet ar visuomet tai verta daryti?

 

 

pastatu.statybos.vadybininkas

Juridiniai bei paties proseso sandarumo testo reikalavimai yra nurodyti statybos reglamente STR 2.01.02:2016 "Pastatų energetinio naudingumo projektavimas ir sertifikavimas", tarptautiniame matavimo standarte LST EN ISO 9972:2015 " Šiluminės pastatų charakteristikos. Pastatų pralaidumo orui nustatymas. Ventiliatorinis slėgių skirtumo metodas" ir mūsų internetiniame puslapyje. Mūsų internetinio puslapio dalis apie sandarumą faktiškai yra skirta sistemingai paaiškinti reikiamus ryšius tarp juridinės dalies ir gyvo proceso įgyvendinimo privataus namo šeiminkui.

Atkreipiame dėmesį, kad žemiau cituojamas statybos reglamentas pilna apimtimi naudojamas tik projektuojant ir sertifikuojant pastatus.

Svarbiausi privataus namo sąvininkui sandarumo testo reikalavimai kurie nurodyti statybos reglamente STR 2.01.02:2016 "Pastatų energetinio naudingumo projektavimas ir sertifikavimas" pagal suvestinę redakciją nuo 2022.08.26

I. SKYRIUS BENDROSIOS NUOSTATOS

1. Šis statybos techninis reglamentas (toliau – Reglamentas) taikomas projektuojant šildomų gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų (jų dalių) [3.6] energinį naudingumą, atliekant pastatų energinio naudingumo sertifikavimą, skaičiuojant pastatų (jų dalių) šildymo sistemos šilumos šaltinio projektinę galią <...>.

X. Skyrius "Pastatų sandarumo reikalavimai"

38. C, B, A, A+ arba A++ energinio naudingumo klasės pastatai (jų dalys) turi būti suprojektuoti, kad jų sandarumas pagal LST EN ISO 9972:2015 [3.19] sandarumo bandymo sąlygų reikalavimus, esant 50 Pa slėgių skirtumui tarp pastato vidaus ir išorės, neviršytų 10 lentelėje nurodytų oro apykaitos verčių.

39. Sandarumas turi būti matuojamas baigtame statyti pastate prieš atliekant pastato naudingumo sertifikavimą. Pastato sandarumo matavimo metu pastate turi būti baigti visi statybos darbai, kurie gali pabloginti pastato sandarumo rodiklius. Laiko tarpas tarp pastato sandarumo bandymų protokole nurodytos sandarumo matavimo datos ir pastato energinio naudingumo sertifikato išdavimo datos turi būti ne didesnis už 1 metus <...>.

41. Kai keliami reikalavimai pastato sandarumo matavimams, šiuos matavimus turi atlikti bandymams pagal LST EN ISO 9972:2015 [3.19] reikalavimus akredituotos laboratorijos. Bandymai turi būti atlikti pagal abu standarte LST EN ISO 9972:2015 [3.19] nurodytus padidinto ir sumažinto slėgio bandymų metodus. Pastato sandarumo atitiktis atitinkamos energinio naudingumo klasės reikalavimams gali būti patvirtinta tik jeigu kiekvienu iš bandymo standarte nurodytu padidinto ir sumažinto slėgio bandymų metodu nustatyta oro apykaitos n50 vertė neviršija 10 lentelėje nurodytos n50.N vertės.

XXVII skyrius "Pastatų sandarumo matavimo reikalavimai"

90.3. Jeigu pastato sandarumo bandymų metu negalima patekti į dalį patalpų, t. y. dalies pastato šildomų patalpų sandarumo išmatuoti neįmanoma, šių neišmatuotų patalpų tūris neturi sudaryti daugiau kaip 20 % visų šildomų pastato patalpų tūrio. Šildomų garažų sandarumas privalo būti išmatuotas. Patalpos, kurių sandarumas neišmatuotas, turi būti išvardytos sandarumo bandymų protokole <...>.

Statybos reglamente yra daugiau nurodyta sandarumo testui priklausančios informacijos, tačiau pagrindinę ir svarbiausią reikalavimų dalį pasistengėme pateikti.

Toliau jau verta išskirti standarto LST EN ISO 9972:2015 " Šiluminės pastatų charakteristikos. Pastatų pralaidumo orui nustatymas. Ventiliatorinis slėgių skirtumo metodas" reikalavimus su kuriais susidursime visais atvejais jūsų pastate.

Kokios būsenos gali būti matuojamas pastatas pagal šį tarptautinį standartą?

Galimybės matuoti metoduose numatytos standarte trys - eksploatuojamas pastatas, pastato vidinio apvalkalo matavimas, specifinės arba nustatytos būsenos pagal susitarimą pastato matavimas. Skirtumai būsenose tarp eksploatuojamo pastato ir pastato vidinio apvalkalo matavimo yra maži ir truputėlį painoki, todėl jei nesusitariama matuoti specifiniu būdu skamba sekančiai:

Ventiliatorinis slėgių skirtumo metodas“ punkto 5.2.3. antruoju metodu – sandarinamos visos ventiliavimo, kondicionavimo, kitos su lauku ryšį turinčios sistemos, uždaromi langai, durys, kanalizacijos sistemos eksploatuojamos pripildomos vandeniu, o neeksploatuojamos užaklinamos.

Kokie keliami reikalavimai įrangai kuri atlieka sandarumo testą?

Pagal standarto LST EN ISO 9972:2015 reikalavimus temperatūros matuoklis turi būti ne daugiau nei 0,5 laipsnio paklaidoje nuo etalono, oro srauto sistema (ventiliatorius) turi būti ne daugiau nei 7% paklaidoje nuo etalono, o mikromanometras matuojantis slėgių skirtumus turi būti ne daugiau nei 1 Pa paklaidoje iki 100 Pa slėgio.

Kokie  reikalavimai matavimo metu surenkamiems duomenims atliekant sandarumo testą?

Pirminiai duomenys yra renkami objekte - temperatūra, aplinkos slėgis, pastato tūris. Vėliau pati sandarumo įranga matuoja oro srautą prie 50 Pa slėgio skirtumo tarp lauko ir vidaus patalpos. Toks slėgis susidaro kuomet lauke vėjas apie 19 metrų per sekundę ir lauko bei vidaus temperatūra yra vienoda. 50 Pa slėgio skirtumas yra minimalus, pats standartas leidžia ir iki 100 Pa slėgio skirtumo matuoti pastato sandarumą.  Temperatūra, slėgis duoda rezultatui pataisas, o srautas padalintas iš pastato tūrio ir yra visų dažnai cituojamas koeficiantas n50 ir tokius nurodėme aukščiau minėtoje 10 lentelėje  . Matavimo rezultatuose matysite du sandarumo matavimus kuriuose mažiausiai bus 5-6 statistiniai taškai intervale nuo didžiausio slėgio iki mažiausio slėgio, o toks bus dažniausiai apie 10 Pa. Priklauso mažiausio slėgio dydis sandarumo matavime nuo skirtumo tarp lauko ir vidaus slėgių skirtumo.

Straipsnis pildomas...

 

 sandarumo.testas.kainos

Neatsitiktinai šis straipsnis po skaičiumi nulis įvardintas tituliniame skyriuje, nes jame ir eina kalba apie tuos pinigėlius kuriuos mokate už sandarumo testą. Kainos yra pateiktos straipsnio viduje, bet mums svarbiau suteikti informaciją ne tik apie sandarumo testo kainą, bet ir tiesiog supažindinti iš ko ta kaina susidaro. Kiek jau skirsite šio skyriaus studijoms jūsų laisva valia, o mūsų pasirinkimas yra suteikti kaip galima daugiau informacijos. Tad iš kur tie visi "nuliai" mūsų kainų lentelėse.

Pradėkime nuo to, kad kainuoja pati įranga su kuria atliekamas sandarumo matavimas. Kas įeina į matavimo komplektą? Pučiamos durys, termometras, barometras, atstumo matuoklis ir pagaliau patsai transportas su kuriuo pas jus važiuojame. Galima būtų pajuokauti, kad prie įrangos komplekte ir matavimo specialistas, bet juk žmogus ne įranga, nors ir apie patį matavimo operatorių reikėtų porą žodžių pridėti. Atrodytų "laisvo oro" specialistai suka jie savo "malūnus" (terminas malūnas atsirado iš žemaičių, jie taip vadindavo dažniausiai mūsų sandarumo matavimo įrangą) ir ve kiek pinigo ima...

Bet taip viskas paprasta su tuo žmogumi matuojančiu nebūna. Kvalifikacijai ir patirčiai reikia skirti ne vienerius metu kol susigaudo matuojantis specialistas ir kaip tas oras "gyvena" jūs pastate, iš kur "ateina" ir kodėl "išeina". Asmuo matuojantis jūsų statinį sandarumui dar ir supranta namo konstruktyvų subtilybes. Matavimas, kurį matote savo objekte, yra tik apie 25% viso proceso ir tai geriausiu atveju.

Tai kas vyksta prieš jūsų akis, o mes labai rekomenduojame užsakovui dalyvauti matavime, yra viso labo tik pirminių duomenų surinkimas ir fiksavimas, nors tuo metu jau matome apie 95% viso numatomo rezultato. Vėliau duomenų apdorojimas, jų teikimas užsakovui užima dar antra tiek laiko kiek vyksta pats sandarumo matavimas - štai jums dar 25% laiko sąnaudų.Pridėkite dar transporto laiką iki jūsų objekto ir 10% veiklos kaštų kaip ant delno. Kuras šiuo metu kaip geros ruginės duonos kepalas - keliasi su kiekviena diena.

...Suka jie savo "malūnus" ir ve kiek pinigo ima...

 Suskaičiavom veiklos procentus ir turim visus drūtus 70%... O kur likę klausite? Čia dar vienas didelis ir bene svarbiausias momentas laboratorijos veiklos kaštuose. Norint jums užtikrinti patikimą rezultatą reikalinga įrangą vežti į kalibravimo laboratorijas patikrai, tarpuose tarp tokių kalibravimų vykdyti vidinius tarpinius patikrinimus visos matavime dalyvaujančios įrangos. Reikia fiksuoti visus jums teikiamus įrašus archyvuose, publikuoti viešinamus protokolų duomenis internete, kas reiškia, kad reikia pačius internetinius resursus prižiūrėti, skiriamas laikas darbuotojų kvalifikacijos kėlimui, pačių darbuotojų kvalifikacijos patikrai ir pasirengimas trečiųjų šalių auditams kurie tikrina visus šiuos aprašytus procesus. Mielas užsakovas šio aprašytos 30% dalies spektaklio nemato, bet tai patenka į veiklos kaštus ir mes labai norėjom žmogiškai apie šią laboratorijos darbo dalį jums papasakoti. Beliko pateikti žemiau proceso galutines kainas labiausiai pasitaikantiems užsakymo variantams.

Šioje lentelėje yra nurodytos kainos kai reikalinga surasti nesandarias vietas pastate sukeliant tik perteklinį slėgį,  pažymimos pastato nesandarios vietos, konsultuojama dėl pastato probleminių vietų sprendimų. Atliekamas pastato stebėjimas, bet tai ne pastato sandarumo matavimas. Šis pastato pastato stebėjimas atliekamas neakredituotu metodu ir neviršyjant sukeliamo pastate 100 Pa. slėgio.

Nr. Kvadratūra m2. Kaina EUR nuo*
1. iki 150*** 150**
2. iki 300*** 200**
3. iki 600*** 400**

 * - prireikus ir su užsakovu suderinus būsime objekte tiek laiko kiek būtina atlikti kokybišką paslaugą.

** - pateiktos kainos galioja Vilniaus miesto ribose ir 15 kilometrų spinduliu aplink Vilniaus miestą.

*** - žiemos metu galima papildomai naudoti ir termovizorių nesandarių vietų vizualizacijai (neakredituotas metodas). Kaina apskaičiuojama pagal principą - iš lentelėje nurodytos objekto kainos atėmus 50 Eur. Pvz. Jei jūsų namo kaina 120 EUR, termovizoriaus papildoma paslauga kainuos 70 EUR.

 Šioje lentelėje nurodyta sandarumo testo kaina kuomet atliekamas matavimas akredituotu metodu ir reikalingas tikslus atliktų darbų sandarumo įvertinimas arba  matavimo protokolas skirtas energetiniam sertifikavimui.

Nr. Kvadratūra m2.* Kaina EUR nuo **
0. 80-301*** 90.00
1. iki 150 200.00
2.  iki 200 250.00
3.  iki 250 300.00
4.  iki 300 350.00
5. daugiau nei > 300 pagal susitarimą

 * - Pagal ISO 9972:2015 standartą skaičiuojama tiriamo statinio kubatūra. Ši kubatūra nėra tapati su projekte nurodomu gyvenamo arba naudingo ploto kvadratūra.

** - Kainos gali keistis priklausomai nuo  atstumo iki objekto. Kainos galioja Vilniaus mieste ir aplink Vilniaus miestą 15 kilometrų spinduliu.

*** - Atvykimas į objektą pirminiam vizualiam sandarumo įvertinimui.

sandarumo.testas.9.irangos.blowerdoor

Kontaktui

+37068650968

info@termozmones.lt

Korespondencijai

Čiobiškio 37-34, Vilnius.