+37068650968
info@termozmones.lt

Čiobiškio g. 37-34, Vilnius.

LT437044090102002631

sandarumo.testas.defektu.paieska

Jei jūsų statinys neatitinka suprojektuotai energetinei klasei mūsų laboratorijos darbuotojai dės visas galimas pastangas padedant surasti jums tas nesandarias vietas. Dėl tų galimų pastangų... Jei pas jus pabaigta pilnai apdaila mes galime parodyti nesandarumo kryptį objekte, bet tai blogiausia situacija kuri galima. Kokias dažniausiai klaidas aptinkame statiniuose? Paprasčiau, pigiau, efektyviau detektuoti nesandarias vietas yra tuomet kai turite nesumontuotas lubas, nėra virtuvės "kietai" sumontuotų baldų, nesudėtos grindys ir dar aibės niuansų kurios neleidžia lengvai aptikti ir pašalinti skylių. Kiekviena technologija ar specialistas turi savas ribas. Atlikite matavimą laiku ir taip sutaupysite laiko, nervų, pinigų šalinant brokuotas vietas. Ne šventieji puodus lipdo ir dar mažai montuotojų galvoja ne tik ką montuoja, bet ir kaip montuoja.

Kuomet jau žinote savo nesandarias statinio vietas patsai laikas jas pašalint, bet fizika su oru  retsykiais krečia išdaigas. Kuomet užsandarinama didesnė skylė, mažesnis nesandarumas stebuklingai atsiranda tarytum pamojus burtininko lazdele. Bet burtai čia ne prie ko, tiesiog oras skverbiasi mažiausio pasipriešinimo keliu. Gali būti, kad pirmojo sandarumo testo metu visų skylių neaptikome ir tai ne todėl, kad trūksta įrangos pajėgumų, kompetencijos... Tai todėl, kad orui pirmo matavimo metu buvo lengviau patekti į statinį per didesnį nesandarumą. Per eilę metų naudojame sukauptą praktiką tokiu būdu, kad kaip galima efektyviau nustatyti esamus defektus, bet užsakovui ir reikia dėti pastangas. Apibendrinant - sandarumas nelengvai atsiranda, bet labai greitai dingsta į niekur.

Tačiau geriausia vieną kartą pamatyti nei šimtus kartų išgirsti. Žemiau pabandysime pateikti didesnes sutinkamas klaidas statyboje.

sandarumo.testas.garo.barjero.defektas.1

Viena iš pastovesnių bei dažniau sutinkamų probleminių vietų yra garo barjero įrengimas. Nuotraukoje jūs matote kaip matavimo metu sumažintu slėgiu pastate atsiveria "patrankos dydžio" skylė. Kuomet vyksta pakartotinas sandarumo matavimas galima gauti skirtingus rezultatus lyginant su pirmuoju testu. Mūriniuose statiniuose toks garo barjeras yra tik stogo konstrukcijose, jei konstruktyve nenumatyta kitaip, tačiau jei tai yra karkasinis namas tuomet visa namo vidinė konstrukcija yra vienas didelis garo barjeras.

sandarumo.testas.rekuperacija.defektas

Priverstinio vėdinimo sistema (rekuperacija) montuojama beveik daugelyje naujos kartos namų. Sistema kaip medalis turintis dvi puses, tačiau iliustracija skirta parodyti vieną iš defektų šios sistemos. Šioje vietoje garo barjeras su priverstinio vėdinimo kanalais sujungtas tokiu būdu, kad oro srautai mėgaujasi absoliučia laisve.

sandarumo.testas.elektros.rozetes.defektas

Kuomet elektrikas ima atlygį už elektros instaliacijos taškų (rozetės, skydinė ir pan.) montavimą visuomet pasiklauskite - ar sumontavus pilnai visą energijos tiekimo sistemą namuose ji bus ir sandari? Teko matyti įvairių rozečių montavimo būdų, technikų, lyrinių nukrypimų. Įvairiose konstrukcijose įvairūs ir patys sprendimai. Čia akcentuoti bandome užsakovui apie būtinus klausimus elektrikui iki darbų pradžios.

sandarumo.testas.perdangos.plokste.defektas

Kad su smėlbetoniu be armatūros pamatines konstrukcijas lieja - matyta plačiuose interneto vandenynuose, bet pastaraisiais metais atsirado ir porėtų gelžbetoninių perdangų su didesnėmis ar mažesnėmis skylutėmis. Jei dar buvo rimtas ekonomijos proveržis su monolitiniais žiedais... Sandarumo testo metu pradeda perdangos "skambėti" tarytum naminukas joje gyvena ir švilpauja. Jei tokių perdangos plokštėse naminukų gyvena ne vienas jūs turite žymiai blogesnį sandarumo rezultatą.

sandarumo.testas.blokeliai.tinkas.defektas

Ši nuotrauka jums parodo kaip vyko darbai statinyje ir kokios šių procesų pasekmės sandarumui. Tinkoriai atvyko savo "košės" drėbtelt ant sienų tuo metu, kai katilų specialistai jau buvo atlikę savo darbus. Kas negerai? Procesas turėjo būti atvirkštine seka - ištinkuojamos patalpos ir tik vėliau montuojama bet kuri įranga (šildymo sistemos, rekuperacija ir pan.). Netinkuotos sienos dalis dažniausiai bus laidi orui labiau nei tinkuota. Oro srauto kiekis per "plikas" sienas priklauso ir nuo blokelio konstrukcijos.

Pateikėme šiame skyriuje keletą nesandarių vietų aprašymų. Kiekvienas statinys turi savas silpnąsias vietas ir viename straipsnyje labai sunku tokias aprašyti. Iš ilgametės praktikos parengėm patys sau ir užsakovams specialią metodologiją kaip teisingai pasiruošti pirmam sandarumo testui. Visas mūsų iliustracijas aukščiau vienija bendras principas iš maisto tinklo reklamos - visi mes norime sutaupyti. Bet ar visuomet tai verta daryti?

 

 

Kontaktui

+37068650968

info@termozmones.lt

Korespondencijai

Čiobiškio 37-34, Vilnius.